четвер, 9 червня 2016 р.

Депутатський запит щодо функціонування закладів освіти Лозівського району



Вчора (08.06.2016 року) відбулася позачергова сесія Лозівської районної ради. Після розгляду усіх питань вніс на розгляд депутатський запит щодо моїх пропозицій розвитку освітньої галузі Лозівського району. 

Фактично це була відповідь на лист голови райради від 16.05.2016 року щодо моїх пропозицій, бачень подальшої роботи учбових закладів Лозівського району.
Управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, на виконання Постанов Кабінету Міністрів України, розробило план створення освітніх округів, які складаються з опорних шкіл та їх філій, які планується створити шляхом пониження ступенів загальноосвітніх закладів (І та ІІ рівнів, тобто до початкових класів та до 9 класу, відповідно).
Провівши зустрічі з освітянами та батьками дітей, які відвідують загальноосвітні заклади району, отримавши інформацію управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, я висловив свої думки щодо цього: безумовно, формування нової мережі навчальних закладів Лозівського району може сприяти вирішенню фінансової незабезпеченості освітньої галузі, проте, ряд насьогодні існуючих проблем, неодмінно призведуть до погіршення ситуації в освітній галуз району в цілому та може негативно вплинути на фізичний стан учнів. До цих проблем можна віднести:
- Відсутність в необхідному обсязі шкільних автобусів.
- Незадовільнений технічний стан шкільних автобусів, які використовуються на даний час.
- Невивчене питання щодо забезпечення додатковим харчуванням дітей, які будуть навчатися поза межами своїх населених пунктів.
- Невивчене питання щодо позапланового привозу дітей в позаштатних ситуаціях.
Крім того, місцеві мешканці висловлюють думку, що пониження ступеню навчальних закладів до І рівня може призвести до їх повної ліквідації вже в найближчій перспективі, адже батьки налаштовані одразу віддавати дітей в ті заклади, де їх діти будуть навчатися до отримання атестату. Пониження ж ступеню до ІІ рівня може призвести до зменшення числа випускників, які виявлять бажання отримати вищу освіту. У місцевих мешканців викликають питання і критерії визначеності опорних шкіл та тих навчальних закладів, які підлягають зниженню ступенів.
Виходячи з вищезазначеного запропонував дії, які можна було б об’єднати за такими напрямками :
1. Забезпечення більш прозорого обговорення цього процесу, з залученням сільських, селищних голів, депутатів, батьків, громадськості. П 1,2
2. Посилити роботу з прогнозування. П 3
3. Звернення до державних органів влади з метою матеріального забезпечення цього процесу – виділення автобусів в повному обсязі, ремонт доріг, вирішення питання з додатковим харчуванням дітей, які будуть приїжджати з інших населених пунктів. П 5,6,8.
4. Інформування Кабінет Міністрів про своє бачення реформування освітньої галузі в районі. П 7.
Окремим пунктом вніс пропозицію – призупинити процес створення в районі освітніх округів в 2016 році до вирішення проблем, які піднімають громадяни. П 4. Доречі, постанови Кабміну не вимагають строків створення цих округів, так навіщо ж лізти перед батьком в пекло?!
Готовий був до розгляду кожного питання окремо. Навіть, погодився на вилучення деяких пунктів.
Радник голови райдержадміністрації повідомив, що планується залучення громадськості до вироблення концепції розвитку. Ось тільки в кінці цього місяця питання щодо створення освітніх округів вже буде винесене на розгляд сесії. Чи не замало часу для всебічного обговорення та виходу на узгоджені позиції?
Треба зазначити, що після сесії голова райдержадміністрації особисто наказав своєму раднику запрошувати мене на засідання консультаційного органу з цих питань. Сподіваюся…
Голова райради зробив свій висновок, який полягав в тому, що мій запит є непотрібним, мовляв, залучати громадськість будуть, автобуси виділити обіцяють, дороги ремонтувати – також і тричі закликав більшість, депутатську групу «За Лозівщину!» проголосувати проти мого депутатського запиту. Звичайно, всі це зробили одностайно. Мій запит був підтриманий лише депутатами «ВО «Батьківщина».
Я також сподіваюся, що все це колись буде. Але позицію, яку висловлюють люди, район мав би б схвалити, і мав би донести її до центральної влади.
Чесно кажучи не можу зрозуміти що викликало таке бурхливе протистояння: рекомендація залучати громадськість до обговорення функціонування закладів освіти в районі, намагання висловити свою позицію щодо необхідності матеріального забезпечення реформування галузі, чи те, що рекомендації висловив представник політичної партії «ВО «Батьківщина»? Подав депутатське звернення голові райради. Хочу отримати відповіді на порушені питання.

Немає коментарів:

Дописати коментар